Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy domowej trafił na 2 miesiące do aresztu

Data publikacji 15.03.2023

Policjanci z Kruszyna w powiecie bolesławieckim zatrzymali mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Mężczyzna groził domownikom pozbawieniem życia i dokonał celowego zniszczenia elementów wyposażenia domu. Został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 49-latka, który był agresywny w stosunku do domowników i zniszczył różne rzeczy będące na wyposażeniu domu. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, obrażał i uderzał pokrzywdzoną. Zatrzymany również groził swoim najbliższym pozbawieniem życia.

Materiał dowodowy zabrany przez śledczych wskazał na konieczność odizolowania sprawcy od pokrzywdzonych. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Za znęcanie fizyczne lub psychiczne grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niech opisana sytuacja będzie przestrogą dla osób, które swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych.

Policjanci apelują do osób dotkniętych przemocą o przełamanie strachu i kontakt z dzielnicowym lub inną instytucją pomocową. Przemoc w rodzinie najczęściej odbywa się w czterech ścianach i zarówno sprawcy, jak i ofierze zależy na tym, aby nikt nie dowiedział się o tym, co dzieje się w ich domu. Niestety utrzymywanie przemocy w tajemnicy nie sprawi, że oprawca zmieni swoje zachowanie, a życie rodziny będzie spokojniejsze. Policja, jak i inne instytucje takie jak Ośrodek Pomocy Społecznej, aby uruchomić procedurę pomocową muszą otrzymać sygnał/informację, że do przemocy dochodzi, niezależnie czy to od poszkodowanych osób, rodziny, czy choćby sąsiadów.

Działania Policji z chwilą otrzymania informacji o stosowaniu przez sprawcę przemocy w rodzinie przede wszystkim zmierzają do jak najszybszego odizolowania oprawcy od osób nad którymi się znęca. Opieka, zapewnienie spokoju i pomocy poszkodowanym to priorytet we wszelkich sytuacjach, gdzie dochodzi do przemocy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony