Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch mężczyzn za zabójstwo i usiłowania zatarcia śladów przestępstwa

Data publikacji 15.03.2023

Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego usłyszało prokuratorskie zarzuty za zabójstwo 51-latka oraz podłożenie ognia w lokalu zmarłego w celu zatarcia śladów swojego czynu. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnioną zbrodnię może im grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o pożarze jednego z lokali mieszkalnych na terenie Zgorzelca. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe, w tym policjanci ze zgorzeleckiej komendy. Funkcjonariusze straży pożarnej znaleźli w budynku ciało mężczyzny. Jak się okazało był nim 51-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Okazało się, że życia mężczyzny nie można już uratować. Jednocześnie obrażenia jakie posiadał mogły wskazywać, że został pobity.

Na miejsce został wezwany zgorzelecki prokuratur, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Policjanci podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. W wyniku działań funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali cztery osoby, które mogły mieć związek z tym tragicznym zajściem.

Na postawie przeprowadzonych czynności procesowych i operacyjnych oraz zebranych dowodów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przedstawił zarzuty dwóm zatrzymanym. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat podejrzani są o zabójstwo 51-latka oraz oraz podłożenie ognia w lokalu zmarłego w celu zatarcia śladów swojego czynu.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnioną zbrodnię może im grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Opis filmu: Film trwa 43 sekundy i zaczyna się od planszy z czarnym tłem. Przez ekran od lewej do prawej strony przelatuje jasny obiekt wyglądający jak ognik, a dolna część tła zmienia się w kolor ciemnoniebieski, który ku górze zmienia się w czarny. Po środku ekranu wyłania się odznaka policyjna z napisem POLICJA na górze i Herbem Orła Dolnośląskiego. Poniżej pojawia się napis policja dolnośląska. Ekran robi się czarny. Na pierwszym ujęciu widać jak dwóch policjantów wyprowadzających osobę w kajdankach zespolonych. Prowadzony wsiada do pojazdu, następnie wsiadają policjanci. Na następnym ujęciu widać podobna scenę z wyprowadzania osoby w kajdankach. Kolejne dwa ujęcia ukazują jak z pojazdów nieoznakowanych wyprowadzane są osoby w kajdankach i prowadzone do budynku komendy. Wchodzą po schodach i zatrzymują się przy kracie. Ostatnie ujęcie kończy się na odblaskowej opasce z napisem policja, którą na ramieniu ma funkcjonariusz. Podczas filmu w tle leci muzyka. Film kończy się czarną planszą.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.93 MB)

Pliki do pobrania

  • 27.34 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony