Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

62-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego odpowie za kradzież kosmetyków

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci wydziału kryminalnego trzebnickiej komendy, którzy wnikliwie pracowali nad sprawą kradzieży kosmetyków w jednej z miejscowych drogerii, zatrzymali 62-latkę odpowiedzialną za to przestępstwo. Okazało się, że kobieta dokonała sześciu kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości przekraczającej 1600 złotych. O dalszym losie mieszkanki powiatu trzebnickiego zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzebniccy policjanci pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii na terenie miasta otrzymali w grudniu ubiegłego roku. Wówczas z półek sklepu zniknęły drobne akcesoria kosmetyczne. W sumie w krótkich odstępach czasu zgłoszono 6 kradzieży. Przedstawiciel sklepu wycenił wartość skradzionych artykułów na kwotę przekraczającą 1600 złotych.

Funkcjonariusze przeanalizowali dokładnie wszystkie zapisy z monitoringu. Nagranie przedstawiało nieznaną wówczas kobietę, która po wejściu na teren drogerii, ukradkiem zaczynała chować do swojej torebki wybrane artykuły, by po kilkunastu minutach bez uiszczenia należności za towar opuścić sklep.

Monitoring, na którym został zarejestrowany wizerunek kobiety, okazał się bardzo pomocny w tej sprawie. Na jego podstawie policjanci ustalili, że czynu tego dokonała mieszkanka powiatu trzebnickiego. We wtorek 14 marca stróże prawa zatrzymali 62-latkę, która nie kryła zaskoczenia całą sytuacją. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się do kradzieży.

Zatrzymana kobieta została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, gdzie usłyszała zarzut dokonania przestępstwa, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony