Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne rozmowy o bezpieczeństwie podczas spotkania dzieci w GDDKiA

Data publikacji 16.03.2023

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 przyglądali się pracy drogowców w placówce GDDKiA we Wrocławiu i rozmawiali z policjantem na temat bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu omówił najważniejsze zasady korzystania z drogi, zwracając uwagę jak ważne jest przestrzeganie przepisów określonych w ustawie, aby każdy uczestnik ruchu, mógł czuć się bezpiecznie.

Uczniowie jednej z wrocławskich szkół mieli możliwość dokładnie przyjrzeć się pracy drogowców dbających o infrastrukturę dróg w naszym województwie. Aby kompleksowo omówić najważniejsze zagadnienia związane z tym tematem, do współpracy zaproszony został również funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Kiedy dzieci obejrzały udostępnione im miejsca i urządzenia oraz zapoznały się z zasadami badania grunt, przesiewania kruszywa czy mierzenia i ważenia próbek, a także sprawdziły jaka jest wytrzymałość betonu, wówczas rozpoczęły blok związany z omówieniem najważniejszych zasad poruszania się po drogach.

Większość dziesięciolatków będzie w tym roku przystępowała do egzaminu na kartę rowerową, dlatego policjant przypomniał znaczenie pewnych znaków drogowych, omówił jakie zasady obowiązują pieszych, rowerzystów i użytkowników innych urządzeń mogących poruszać się drogą. Wyjaśnił również, kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika oraz gdzie powinni poruszać się rolkarze czy osoby prowadzące hulajnogi. Przypomniał o tym, że warto wybierając się na przejażdżkę mieć na głowie kask ochronny i elementy pozwalające zwiększyć widoczność.

Poruszanie się po tak dużym i zatłoczonym mieście jakim jest Wrocław, wymaga od ich uczestników jeszcze większej ostrożności i czujności. Były również ciekawostki – na przykład czym jest korytarz życia, albo na czym polega zasada jazdy na suwak. Gościem specjalnym był Komisarz Lew, który wzbudził zainteresowanie wśród najmłodszych. Spotkanie z policjantem to doskonała okazja dla uczniów, aby porozmawiać o pracy w tym zawodzie i dowiedzieć się czym jeszcze zajmują się podczas służby policjanci. Funkcjonariusz wyjaśnił wszystkim jak wygląda struktura jednostki oraz czym zajmują się jego koledzy i koleżanki z innych pionów.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały Mapy Drogowe i elementy odblaskowe.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu

  • spotkanie policjanta i komisarza lwa z dziećmi
    Żródło zdjęć: GDDKiA we Wrocławiu
  • spotkanie policjanta i komisarza lwa z dziećmi
    Żródło zdjęć: GDDKiA we Wrocławiu
  • spotkanie policjanta i komisarza lwa z dziećmi
    Żródło zdjęć: GDDKiA we Wrocławiu

Film źróło video: GDDKiA we Wrocławiu

Pobierz plik źróło video: GDDKiA we Wrocławiu (format mp4 - rozmiar 32.74 MB)

Powrót na górę strony