Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 32-latka za znęcanie się nad matką i… wiele więcej przewinień

Data publikacji 16.03.2023

Oleśniccy policjanci kilka dni temu zatrzymali mieszkańca tego samego powiatu, który jest podejrzany o znęcanie się nad osobą najbliższą. Trafił w ręce mundurowych tuż po tym, jak funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od poszkodowanej matki agresora. Okazało się jednak, że ten sam mężczyzna odpowiedzialny jest za inne przewinienia, których dopuścił się na przestrzeni ostatnich miesięcy, a dotychczas stosowane wolnościowe środki zapobiegawcze nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy przedstawiony w sądzie, dołączony do wniosku o areszt, był wystarczający, by sąd zdecydował o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego wyznaczając 3 miesiące aresztu dla zatrzymanego 32-latka.

W miniony weekend oleśniccy policjanci interweniowali w sprawie znęcania się nad członkiem rodziny przez 32-letniego mieszkańca powiatu. W chwili składania zawiadomienia, sprawcy nie było w miejscu zamieszkania, jednak zadysponowani do tego zgłoszenia policjanci wykonali niezbędne czynności skutkujące zatrzymaniem sprawcy przemocy. Kiedy 32-latek był już w rękach policjantów okazało się, że posiada przy sobie narkotyki. Zabezpieczona amfetamina wystarczyłaby na przygotowanie nawet 10 porcji rynkowych.

Zatrzymany mężczyzna nie pierwszy już raz znalazł się w kajdankach na terenie oleśnickiej jednostki. Podczas zatrzymania policjanci szybko skojarzyli, że na przestrzeni ostatnich miesięcy kilka razy mieli już do czynienia z niewłaściwym i sprzecznym z literą prawa zachowaniem tego mieszkańca powiatu. Śledczy dotarli do akt poprzednich spraw prowadzonych wobec 32-latka. Wśród popełnionych występków znalazły się: znieważenie funkcjonariuszy Policji, uszkodzenia mienia, krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia ciała. Do tego przewinienia z ostatniego weekendu czyli znęcanie się nad członkiem rodziny i posiadanie narkotyków. Okazało się również, że poprzednie postępowania były jeszcze procedowane, jednak dotychczas zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze nie spowodowały poprawy zachowania zatrzymanego mężczyzny. To była główna przesłanka, aby tym razem wystąpić do sądu z wnioskiem o izolację 32-latka. Prokurator nadzorujący wszystkie postępowania w sprawie tego mieszkańca powiatu oleśnickiego poparł wniosek śledczych, dzięki czemu wszystkie materiały dowodowe dotychczas zgromadzone w sprawach trafiły do sądu. Wobec takiej sytuacji decyzja sądu mogła być tylko jedna - 3 miesiące aresztu tymczasowego dla 32-latka.

Mężczyzna usłyszał łącznie osiem zarzutów popełnienia przestępstw: znieważenie funkcjonariuszy Policji, uszkodzenia mienia, krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, uszkodzenia ciała, a także znęcanie się nad członkiem rodziny i posiadanie narkotyków. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę do radiowozu
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę do radiowozu
  • policjanci prowadzą

Opis filmu: film z prowadzenia zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.99 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.28 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony