Bieżące informacje

Karpaczańscy policjanci zatrzymali podejrzanego o przywłaszczenie pozostawionej na przystanku saszetki z pieniędzmi

Data publikacji 16.03.2023

Funkcjonariusze z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie saszetki z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Łączna wartość utraconego mienia wyniosła ponad 4 tysiące złotych. Jak ustalono, pokrzywdzony przez nieuwagę pozostawił swoją własność na przystanku autobusowym, co wykorzystał nieuczciwy 61-latek. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przywłaszczenie mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony wsiadając do autobusu przez nieuwagę pozostawił na przystankowej ławce saszetkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Kiedy mężczyzna zorientował się, że zgubił swoje przedmioty, wrócił na miejsce. Niestety okazało się, że już ich tam nie było. W międzyczasie przechodzący obok 61-latek zauważył pozostawione bez opieki mienie i je zabrał. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na ponad 4 tysiące złotych.

Właściciel przywłaszczonych przedmiotów o możliwości popełnienia przestępstwa powiadomił Policję. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali, a następnie zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi odzyskali ponadto część skradzionego mienia.

Mieszkańcowi powiatu karkonoskiego przedstawiono zarzut przywłaszczenia mienia, za co grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz będzie oczekiwał na decyzję sądu w swojej sprawie.

Policja przypomina: nie zwracając znalezionej rzeczy dokonujemy jej przywłaszczenia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 500 zł popełniania się wykroczenie, zaś sytuacji gdy jej wartości przekracza kwotę 500 zł grozi za to odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Znalezione przedmioty najlepiej jest przekazać do miejscowego biura rzeczy znalezionych. Znalazca rzeczy, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broni, amunicji lub materiałów wybuchowych albo dowodu osobistego lub paszportu, ma obowiązek niezwłocznego przekazania ich do najbliższej jednostki Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z narażeniem życia lub zdrowia- niezwłocznie zawiadamia Policję o miejscu, w którym rzecz się znajduje.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony