Bieżące informacje

Poszukiwany 29-latek blisko trzy lata spędzi w więzieniu. Został skazany za kradzież rozbójniczą i poruszanie się samochodem pomimo sądowych zakazów

Data publikacji 16.03.2023

29-letniego boguszowianina zatrzymali wczoraj po południu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem przez sąd na karę blisko trzech lat pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą oraz poruszanie się pojazdem pomimo sądowych zakazów.

Mundurowi zatrzymali 29-latka około godziny 17:00 przy ul. Zielonej w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem osadzenia w więzieniu, gdyż dokładnie rok temu w warunkach recydywy na jednej ze stacji paliw w Świebodzicach dokonał kradzieży rozbójniczej, a następnie poruszał się samochodem osobowym, mając już kilka zakazów sądowych do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że boguszowianin był ponownie zatrzymywany w ostatnim czasie za złamanie sądowych zakazów, więc jego pobyt w więzieniu może ulec przedłożeniu o kolejne 5 lat.

29-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony