Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy ze Śródmieścia pomógł kobiecie, która upadła na jezdni

Data publikacji 17.03.2023

„Oby tak wrażliwych i serdecznych ludzi było w Naszej Policji jak najwięcej”. - to cytat z przesłanej korespondencji do Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście. Podziękowania związane są z pomocą jakiej udzielił dzielnicowy mł. asp. Łukasz Warchoł kobiecie, która upadła na jezdnię doznając kontuzji. Funkcjonariusz widząc co się stało natychmiast zatrzymał się i udzielił pomocy poszkodowanej oraz wezwał pogotowie ratunkowe.

Policjanci wrocławskiej komendy miejskiej codziennie podejmują kilkaset interwencji dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska oraz całego powiatu. Wśród działań podejmowanych przez funkcjonariuszy są te, które związane są z wprost z pomocą drugiemu człowiekowi. Jedna z takich sytuacji miała miejsce na wrocławskim Śródmieściu.

Mł. asp. Łukasz Warchoł, który jest dzielnicowym z KP Wrocław-Śródmieście w trakcie pełnionej służby zauważył przy skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej i Sienkiewicza upadającą na jezdnię kobietę. Policjant natychmiast zatrzymał radiowóz i udzielił poszkodowanej pomocy. Na szczęście wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego nie widział wskazań do przewiezienia kobiety do szpitala, a sam upadek okazał się niegroźny.

Wdzięczna kobieta postanowiła skierować do jednostki podziękowania dla dzielnicowego, który jej pomógł. „Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za pomoc i opiekę w czasie mojego upadku i kontuzji na jezdni. Oby tak wrażliwych i serdecznych ludzi było w Naszej Policji jak najwięcej”.

Policjanci wrocławskiej komendy miejskiej po raz kolejny udowodnili, że w swojej codziennej służbie przede wszystkim niosą pomoc.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Na zdjęciu policjant Łukasz Warchoł stojący przy radiowozie.
  • Kartka z podziękowaniami o treści:  Podziękowania. Dobro to jedyna rzecz która się mnoży gdy się ją dzieli.
  • Kartka z podziękowaniami o treści:  Pan Dzielnicowy Łukasz Warchoł. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za pomoc i opiekę (dn 22.02’23) w czasie mojego upadku i kontuzji na jezdni (skrzyżowanie ul. Piastowskiej i Sienkiewicza). Oby tak wrażliwych i serdecznych ludzi było w Naszej Policji jak najwięcej. Dołączam wyrazy szacunku. Z poważaniem

Pliki do pobrania

  • 51.71 KB
    Tekst podziękowań
Powrót na górę strony