Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamań do maszyn leśnych i kradzieży foto pułapki. Mężczyzna od razu trafił do zakładu karnego

Data publikacji 17.03.2023

Kruszyńscy policjanci zatrzymali podejrzanego w sprawie włamań do maszyn leśnych znajdujących się w dwóch różnych miejscach. Sprawca działał pod osłoną nocy i za każdym razem spuszczał z nich olej napędowy. Ponadto podejrzany dopuścił się kradzieży fotopułapki. Łączne straty spowodowane działaniem 32-latka to 2,5 tysiąca złotych. Dodatkowo mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności i w związku z tym trafił do zakładu karnego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dopuszczenia się w włamań się do maszyn leśnych i kradzieży z nich oleju napędowego. 32-latek działał pod osłoną nocy w kompleksach leśnych na terenie gminy Gromadka. Poza spuszczeniem paliwa, łupem podejrzanego padła również fotopułapka, która miała zarejestrować jego wyczyny. Straty spowodowane działaniem sprawcy wyceniono na około 2,5 tysiąca złotych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, do których podejrzany się przyznał.

Mężczyzna okazał się być ponadto osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności, wobec czego, zaraz po zakończeniu przez policjantów czynności z jego udziałem, trafił on do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na decyzje sądu w sprawie jego ostatnich występków. Grożąca mu kara, w związku z już wcześniej popełnionymi przestępstwami, może wynieść nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony