Bieżące informacje

Wizyta dzieci w Komisariacie Policji Wrocław- Ołbin

Data publikacji 18.03.2023

Jak wygląda komisariat Policji od środka? Kto w nim pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas? Podczas wizyty w komisariacie na wrocławskim Ołbinie tych i innych pytań kierowanych przez dzieci do policjantów było wiele. Funkcjonariusze szczegółowo odpowiedzieli na każde z nich. Policjanci pokazali najmłodszym swoją jednostkę od środka i omówili sytuacje, których należy unikać w domu, przedszkolu oraz podczas spędzania czasu wolnego na dworze.

Głównym celem wizyty dzieci z Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego było poznanie komisariatu przy ulicy Rydygiera i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika wcieliła się aspirant Katarzyna Przerwa oraz aspirant Mariusz Antczak.

Oprócz możliwości obejrzenia od kuchni codziennego życia komisariatu, policjanci przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Nauka poprzez zabawę jest czymś nieocenionym, więc korzystając z tej okazji policjanci rozmawiali z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Nie zabrakło kwestii kontaktów z osobami obcymi. Czy możemy mieć zaufanie do każdego dorosłego człowieka? Oczywiście, że nie i przedszkolaki doskonale o tym wiedzą.

Nie każdy ma wobec dzieci dobre zamiary, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym. Nie wolno wsiadać do nieznanych aut czy dać się poczęstować cukierkami i innymi słodkościami. Może to się zakończyć nieszczęściem i problemami.

Zarówno dzieci jak i policjanci bardzo cieszyli się z tego spotkania. Działania profilaktyczne mają ogromne znaczenie dla najmłodszych i należy im nieustannie przypominać o zasadach bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

  • Na zdjęciu dzieci pozują wraz z policjantką i policjantem przy radiowozie.
  • Na zdjęciu dzieci słuchają wykładu policjantki.
  • Wspólne zdjęcie dzieci i policjantko oraz wychowawczyni przy policyjnym banerze.
Powrót na górę strony