Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Gniewkowa z wizytą w jaworskiej komendzie

Data publikacji 18.03.2023

Komendę Powiatową Policji w Jaworze odwiedzili wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. Dzieci miały okazję zwiedzić miejsce pracy policjantów oraz poznać tajniki ich pracy. Szczególną atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia radiowozów oraz spotkanie z technikiem kryminalistyki.

Do jaworskiej komendy zawitali uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. Liczna grupa dzieci i młodzieży miała możliwość obejrzenia stanowiska kierowania dyżurnego oraz policyjnego aresztu. Atrakcją dla przybyłych gości była prezentacja wyposażenie policyjnego i pojazdów służbowych. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu, uruchomić sygnały dźwiękowe i świetlne.

Największą atrakcją cieszyło się jednak spotkanie z technikiem kryminalistyki, który szczegółowo omówił tajniki swojej pracy. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć sprzęt, jakim na co dzień posługuje się technik podczas oględzin miejsca zdarzenia. Od niektórych policjant pobrał odbitki linii papilarnych, jak również pokazał działanie proszku ferromagnetycznego.

Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Mundurowi przypomnieli numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

  • Policjant pokazuje młodzieży podczas wizyty w komnedzie oznaczenia, które umieszczane są przy przedmiotach pochodzących z kradzieży.
  • Na zdjęciu policjant robi chłopcu odciski dłoni.
  • Na zdjęciu policjant pokazuje chłopcu jak odciska się dłonie.
Powrót na górę strony