Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tym razem przekroczenie prędkości kosztowało go całkiem sporo, bo zgodnie z tzw. recydywą drogową zapłaci podwójnie

Lubańscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Volvo, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 54km/h. Okazało się, że to nie pierwsze jego przewinienie w ruchu drogowym, gdyż końcem 2022 roku mężczyzna popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, za które został ukarany, a zgodnie z obowiązującym przepisami - popełnienie tych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu.

Kilka dni temu w Lubaniu na drodze krajowej nr 30, policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości. O godz. 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volvo 70, który przekroczył dozwoloną prędkości i jechał 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Po sprawdzeniu 33-letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w 2022 roku popełnił podobne wykroczenie przekroczenia prędkości.

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, które weszły w życie jeszcze w wrześniu ubiegłego roku, kierujący, którzy popełnią wykroczenie w warunkach tzw. recydywy, muszą liczyć się z tym, że ponowne popełnienie wykroczenia tego samego typu w ciągu dwóch lat skutkuje karą grzywny w podwójnej wysokości.

W tym wypadku na kierującego Volvo za przekroczenie prędkości o 50 km/h, został nałożony już mandat w kwocie 3 tysięcy złotych i 13 punktów karnych. Ponadto zatrzymano mu prawo jazdy.

Kierujący przyjął mandat, jednak pamiętajmy, że policjant może również skierować sprawę do sądu, który może orzec znacznie wyższą grzywnę.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony