Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Lubina jadąc do pracy zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 17.03.2023

Policjantem jest się całą dobę! Sierżant Piotr Czycz z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy jadąc do pracy zauważył auto poruszające się „wężykiem”. Mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, pojechał za nim, zatrzymał go na stacji paliw i zadzwonił po kolegów będących w służbie. Kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

16 marca br. sierż. Piotr Czycz – funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie jechał właśnie do pracy, gdy na drodze zauważył samochód marki Volkswagen, którego kierowca jechał slalomem. Mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy zareagował natychmiast - tak, jak gdyby był na służbie.

Policjant pojechał za kierowcą i zatrzymał go na pobliskiej stacji paliw. Na miejscu zadzwonił po kolegów będących w służbie, a ci przebadali 29-letniego lubinianina alkomatem. Podejrzenia się potwierdziły, gdyż okazało się że mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono. Za kierowanie na „podwójnym gazie” młodemu lubinianinowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwa osoba za kierownicą pojazdu stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego szybka reakcja naszego kolegi, możliwe że zapobiegła tragedii. Apelujemy, aby reagować na podobne sytuacje. Jeżeli mamy podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, należy zadzwonić na numer alarmowy 112. W ten sposób wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony