Bieżące informacje

Przedszkolaki odwiedziły policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy

Data publikacji 19.03.2023

Dzieci z przedszkola Miejskiego nr 18 w Legnicy odwiedziły miejscowych policjantów. W trakcie wizyty maluszki zwiedziły budynek komendy oraz zobaczyły z bliska jak pracują policjanci. Honorowym gościem spotkania był sam Komisarz Lew.

Zawód policjanta to marzenie niejednej dziewczynki i niejednego chłopca. Dlatego często placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Tym razem policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 18 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Staffa 2.

Podczas wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda stanowisko dyżurnego i odwiedziły policjantów w Wydziale Ruchu Drogowego. Dzieci miały również okazję spotkać się z Komisarzem Lwem. W ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj” policjantka opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosła wiele uśmiechu, nie tylko na twarzach dzieci, ale również policjantów.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Na zdjęciu przedszkolaki oglądają bajkę edukacyjną na dużym ekranie.
  • Na zdjęciu przedszkolaki na tle Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
  • Na zdjęciu przedszkolaki w odblaskach.
Powrót na górę strony