Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna wjechał w mur oddzielający drogę od koryta rzeki, mając we krwi prawie 2,5 promila alkoholu

Data publikacji 19.03.2023

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wjechał w mur oddzielający drogę od koryta rzeki, a następnie porzucając samochód, oddalił się z miejsca kolizji aby uniknąć odpowiedzialności. W trakcie czynności prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy miejscowi policjanci ustalili, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 42-latek może trafić za więzienne kraty nawet na 2 lata.

Głuszyccy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej. Z relacja świadków wynikało, że kierowany przez mężczyznę samochód zderzył się z murem, a następnie w wyniku działania siły uderzenia trafił na drugą stronę pobocza. Sprawca, który miał być kompletnie pijany, próbował odjechać, ale w związku z tym, że jedno z kół zostało oderwane od prowadzonego przez niego pojazdu, uciekł pieszo.

W trakcie czynności głuszyccy policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się 42-latek i zatrzymali go na terenie tej miejscowości. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, a badanie wykazało u niego  prawie 2,5 promila tej substancji w organizmie. Mundurowi odebrali głuszyczaninowi prawo jazdy i osadzili w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz popełnienia wykroczenia jakim jest stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za swoje czyny 42-latek odpowie teraz przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 2 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony