Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzionym samochodem pojechał na włamanie. Zdziwił się, kiedy do bramy jego garażu zapukali policjanci

Data publikacji 20.03.2023

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który podejrzany jest o liczne kradzieże z włamaniem do marketów znajdujących się na terenie Lubina i Polkowic. Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego garażu, kiedy cieszył się swoim łupem i pakował go do worków. Funkcjonariusze odzyskali skradzione między innymi papierosy, alkohol, słodycze, a także samochód i tablice rejestracyjne. Ponadto w trakcie dokładnego sprawdzenia mundurowi ujawnili przy nim metamfetaminę. 28-latek miał w przeszłości konflikt z prawem, a swoich czynów dopuścił się w tzw. recydywie. Straty jakie spowodował to ponad 33 tysiące złotych.

Szybka wymiana informacji pomiędzy dyżurnymi Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Polkowic oraz sprawna koordynacja patroli prewencji z tych jednostek, doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzieże z włamaniem do garażu w Lubinie oraz marketów znajdujących się na terenie Lubina i Polkowic.

Do zatrzymania 28-latka doszło w miniony weekend, około godziny 4:00. W wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili, że na jednej z ulic może przebywać mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę, włamał się do sklepu na terenie powiatu polkowickiego.

Funkcjonariusze sprawdzając garaże, w jednym z nich zauważyli palące się światło. Zauważyli w nim pojazd, którym prawdopodobnie wcześniej poruszał się sprawca włamania do dyskontu. Kiedy mężczyzna usłyszał mundurowych, polecających mu otwarcie drzwi, zaczął pakować swój łup do worków.

Stróże prawa w trakcie dokładnego sprawdzenia tego garażu ujawnili i zabezpieczyli mnóstwo przedmiotów pochodzących z kradzieży. Jak się okazało, 28-letni mieszkaniec Lubina z dyskontów kradł głównie papierosy. Jego łupem padło również kilkadziesiąt zapalniczek, koszyków sklepowych, alkohol i słodycze, a nawet zapałki. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież przedmiotów z jednego z garaży do którego się włamał na terenie Lubina. Stamtąd wyniósł narzędzia, a także zdemontowane z zaparkowanego pojazdu opony.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach samochodu, którym wcześniej podróżował podejrzany, okazało się, że auto zostało skradzione kilka dni wcześniej z parkingu na osiedlu „Przylesie” w Lubinie. Jakby tego było mało, stróże prawa ujawnili w tym garażu dwie tablice rejestracyjne, również pochodzące z kradzieży.

Łączne straty jakie spowodował mężczyzna swoimi przestępczymi czynami,  poszkodowani wycenili na ponad 33 tysiące złotych. Ponadto w trakcie sprawdzenia 28-latka, mundurowi ujawnili przy nim metamfetaminę.

Lubinianin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowy środek zapobiegawczy oraz poręczenia majątkowego w wysokości 30 tysięcy złotych. Z uwagi na powrót do przestępstwa, może mu teraz grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

  • ujawnione przez policjantów przedmioty i samochód
  • ujawnione przez policjantów przedmioty i samochód
  • ujawnione przez policjantów przedmioty i samochód
Powrót na górę strony