Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mandaty na kwotę 3 tysięcy złotych oraz 23 punkty karne dla nieodpowiedzialnego motocyklisty

Data publikacji 21.03.2023

Trzy mandaty karne na łączną kwotę 3 tysięcy złotych oraz 23 punkty karne otrzymał 20-letni motocyklista za wykroczenia drogowe popełnione w miniony weekend w Świętoszynie. Ukarany motocyklista musi teraz bardzo ostrożnie jeździć i nie popełniać już żadnych wykroczeń drogowych. W przypadku otrzymania jeszcze dwóch punktów karnych straci prawo jazdy.

W sobotę 18 marca o godzinie 14:30 miliccy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego pełniąc służbę w Świętoszynie, zauważyli mężczyznę, który jechał motocyklem crossowym po chodniku. W związku z tym umundurowany policjant, stojąc przy chodniku, wydał motocykliście polecenie do zatrzymania się – ten jednak zignorował je, przyspieszył i odjechał w stronę Milicza.

Policjanci szybko ustalili dane motocyklisty – mężczyzna, wiedząc już o grożących mu konsekwencjach prawnych, po kilku minutach powrócił na miejsce kontroli, gdzie został wylegitymowany. Motocyklem marki KTM – który jak się okazało, nie miał zamontowanej tablicy rejestracyjnej – kierował 20-letni mieszkaniec gminy Milicz. Policjanci za popełnione trzy wykroczenia drogowe – oprócz braku tablicy rejestracyjnej na pojeździe, także za jazdę nim po chodniku i za niezastosowanie się do polecenia wydanego przez umundurowanego funkcjonariusza Policji – ukarali mężczyznę mandatami na łączną kwotę 3 tysięcy złotych oraz nałożyli łącznie 23 punkty karne.

Na tym zakończyła się nieodpowiedzialna sobotnia przejażdżka 20-letniego motocyklisty. Jednocześnie policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze i przypominają, że kierujący pojazdami mechanicznymi tracą prawo jazdy w przypadku przekroczenia łącznej ilości 24 punktów karnych (młodzi kierowcy – po przekroczeniu 20 punktów karnych) nakładanych za przestępstwa lub wykroczenia drogowe.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony