Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogło policjantom w zatrzymaniu sprawcy kradzieży drewna

28 drzew wyciął i wywiózł z miejsca wyrębu 40-latek zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. Informacja o nielegalnym procederze wpłynęła za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Weryfikacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy doprowadziła do potwierdzenia zgłoszenia i ustalenia podejrzanego.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od wielu lat stanowi łącznik pomiędzy społecznością lokalną a Policją. Dzięki niej zostało wyeliminowanych wiele problemów realnie wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem za pośrednictwem Mapy zgłoszona została nielegalna wycinka drzew.

Anonimowe zgłoszenie dotyczyło miejsca znajdującego na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Tak jak w każdym tego typu przypadku, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie po otrzymaniu zgłoszenia za pośrednictwem interaktywnego narzędzia komunikacji, podjęli działania w celu jego weryfikacji.

Mundurowi nie tylko potwierdzili, że faktycznie doszło do nielegalnej wycinki drzew, ale również ustalili osobę podejrzaną w sprawie kradzieży. Zatrzymany został 40-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który przyznał się do popełnienia przestępstwa. Sprawca przy użyciu pożyczonych narzędzi, ściął z terenu gminnego 28 drzew, które następnie pociął na kawałki. Funkcjonariusze zlokalizowali miejsce, gdzie składowany był łup i zabezpieczyli skradzione mienie. Łączne straty spowodowane przez mężczyznę oszacowano na 3,5 tysiąca złotych.

Teraz podejrzany będzie oczekiwał na decyzje sądu w swojej sprawie, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony