Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za kradzież dwóch fotopułapek

Data publikacji 22.03.2023

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu kopalni piasku ukradł dwie fotopułapki służące do skrytego nagrywania np. sprawców kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione urządzenia. Zgodnie z aktualnymi przepisami podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

We wtorek 21 marca do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu zgłosił się przedstawiciel firmy, która eksploatuje kopalnię piasku w pobliżu miejscowości Postolin w gminie Milicz. Mężczyzna złożył zawiadomienie o kradzieży dwóch elektronicznych fotopułapek zainstalowanych na terenie kopalni. Według zgłaszającego do kradzieży doszło poprzedniej nocy, a łączna wartość skradzionych urządzeń została wyceniona na kwotę 1200 złotych.

Na podstawie przeprowadzonych czynności służbowych i dzięki znajomości miejscowego środowiska przestępczego miliccy policjanci z wydziału kryminalnego już następnego dnia po zgłoszeniu kradzieży wytypowali, po czym zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Milicz. Policjanci odzyskali skradzione fotopułapki, które mężczyzna przechowywał w miejscu zamieszkania.

Zatrzymany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dokonania kradzieży i po przesłuchaniu został zwolniony. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – postępowania jest w toku.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

 

Powrót na górę strony