Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek z udziałem młodej kobiety na terenie powiatu wałbrzyskiego. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa. Niestety wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicy Kościuszki w Boguszowie-Gorcach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 22-latka kierująca quadem straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zahaczyła czterokołowcem o krawężnik, a następnie spadła z niego uderzając o ziemię. Pomimo, iż ratownicy przez dłuższy czas walczyli o życie młodej kobiety, mieszkanka powiatu wałbrzyskiego zmarła. Przez kilka godzin policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora prowadziła czynności zmierzające do wyjaśnienia pełnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W związku z tym tragicznym zdarzeniem funkcjonariusze apelują po raz kolejny do osób kierujących różnego typu pojazdami, ale także i pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego, o zachowanie ostrożności na drogach. Ci zmotoryzowani powinni pamiętać, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczną wykonywanie manewru powinni upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na wolno ścinać zakrętów i zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej.

Wszystkim kierującym przypominamy także, aby zawsze przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd jest niedozwolone.

Należy także pamiętać, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.

Apelujemy również do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Użytkownicy samochodów natomiast przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy powinni zachować ostrożność i za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obie strony mają oczywiście obowiązek korzystać z zapisanej w przepisach zasady ograniczonego zaufania.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony