Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproponował łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie

Data publikacji 22.03.2023

Ząbkowiccy policjanci podjęli czynności wobec kierującego volkswagenem, który wyprzedzając na skrzyżowaniu, przekroczył linię podwójną ciągłą. Mężczyzna zanim zatrzymał się do kontroli drogowej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez pasy. Kierujący celem uniknięcia odpowiedzialności zdecydował się zaryzykować i wręczyć policjantom łapówkę. Teraz, za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

We wtorek na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich, funkcjonariusze ruchu drogowego byli świadkami jak kierujący osobowym Volkswagen nie stosując się do znaku P-4 (linia podwójna ciągła) wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jakby tego było mało, przed zatrzymaniem się do kontroli drogowej, popełnił kolejne wykroczenie, nie ustępując pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych.

77-latek siedzący za kierownicą volkswagena kiedy usłyszał, że za popełnione wykroczenia oprócz wysokich mandatów grozi mu utrata prawa jazdy w związku z przekroczeniem limitu punków, postanowił „zapłacić” policjantom za odstąpienie od ukarania. Zaproponował im 800 złotych, które położył na podłokietniku. Wtedy mieszkaniec powiatu wrocławskiego został poinformowany przez mundurowych, że proponując łapówkę, popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. 77-latek usłyszał już zarzut związany próbą wręczenia korzyści majątkowej, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo policjanci nałożyli na kierującego mandaty w wysokości 2700 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 25 punktów karnych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony