Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez jaworskich policjantów

Data publikacji 23.03.2023

Łupem 48-latka padło blisko 5 tysięcy złotych, które otrzymał za dostarczone przesyłki. Należności z tego tytułu trafiały do jego kieszeni zamiast do pracodawcy, z którym miał obowiązek się rozliczyć. Jaworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, któremu przestawiono zarzut przywłaszczenia mienia. Teraz podejrzany za swój występek odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosił się przedstawiciel firmy kurierskiej, który powiadomił o przywłaszczeniu pieniędzy w kwocie blisko 5 tysięcy złotych przez jednego z pracowników.

Z ustaleń policjantów wynika, że na początku marca br. 48-latek dostarczył kilka przesyłek odbiorcom, pobrał za nie należności, jednak nie rozliczył się z pieniędzy z pracodawcą. Wiedząc, że następnego dnia zostanie zwolniony z pracy, zasłaniając się rodzinnymi problemami, pojechał do domu. Przedstawicielowi firmy kurierskiej powiedział, że przesyłki dostarczył, a gotówkę wraz ze skanerem zostawił w samochodzie służbowym na fotelu kierowcy, co oczywiście okazało się nieprawdą. Inny pracownik oddelegowany do odbioru przedmiotów znalazł na fotelu pojazdu, którym jeździł 48-latek, jedynie skaner.

Przez następnych kilka dni mężczyzna unikał kontaktu, a następnie zwodził byłego szefa twierdząc, że pieniądze zostawił w aucie, a z uwagi na problemy rodzinne nie przyjedzie do pracy. Mijały kolejne dni, a nieuczciwy pracownik nie kwapił się do rozliczenia z pieniędzy. W końcu właściciel firmy zdecydował się poprosić o pomoc policję.

48-letni mieszkaniec Strzegomia został zatrzymany i usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, do którego się przyznał. Podczas składania wyjaśnień mężczyzna twierdził, że powodem zaboru pieniędzy był konflikt z pracodawcą.
Nieuczciwy kurier zwrócił policjantom przywłaszczoną sumę w całości. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony