Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie policyjnych działań ,,NURD"

Data publikacji 23.03.2023

W minioną środę dolnośląscy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do tej kategorii uczestników ruchu zaliczają się piesi oraz kierujący jednośladami. W trakcie akcji uczestniczyło kilkuset policjantów, którzy ujawnili prawie 1700 wykroczeń kierowców, w tym zdecydowana większość, bo aż ponad 900, popełnionych na przejściu dla pieszych bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ponad 200 wykroczeń popełnili piesi.

Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród tej grupy użytkowników dróg, która jest najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń w sytuacji uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Funkcjonariusze prowadzili akcję tam, gdzie występuje najwięcej zagrożeń dla osób pieszych, rowerzystów czy kierujących hulajnogami elektrycznymi i gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Pod szczególnym nadzorem mundurowych znajdowały się okolice przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, czyli miejsc szczególnych, gdzie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, ale zarazem są narażeni na niebezpieczeństwo w przypadku niestosowania się do obowiązujących przepisów przez kierujących.

Niestety, pomimo podejmowania licznych działań, zarówno edukacyjnych jak również prewencyjno-kontrolnych, nadal wielu użytkowników dróg nie respektuje obowiązujących przepisów. Jasno wskazują na to wyniki przeprowadzonych wczoraj przez dolnośląskich policjantów działań, podczas których funkcjonariusze ujawnili ponad 1300 wykroczeń kierowców, w tym prawie 1300 tych niezwykle niebezpiecznych, bo popełnionych na przejściu dla pieszych bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Czystego sumienia z pewnością nie mogą mieć piesi, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Policjanci ujawnili ponad 200 popełnionych przez nich wykroczeń.

Pamiętajmy, że o własne bezpieczeństwo w głównej mierze powinniśmy dbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów.

mł. asp. Tomasz Nowak
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Policjanci na motocyklach podczas kontroli drogowej
  • Policjant mierzący prędkość przy przejściu dla pieszych
  • Policjant mierzący prędkość przy przejściu dla pieszych
  • Policjant mierzący prędkość przy przejściu dla pieszych
  • Urządzenie do pomiaru prędkości leżące na mandacie
  • Policjant mierzący prędkość przy przejściu dla pieszych
Powrót na górę strony