Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda rowerem i hulajnogą pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa przez użytkowników jednośladów

Data publikacji 25.03.2023

Funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego w ciągu wczorajszego popołudnia zatrzymali na ulicach Mieroszowa i Czarnego Boru kolejnych kierujących jednośladami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna poruszający się rowerem miał ponad promil alkoholu w organizmie, a kierujący hulajnogą wydmuchał ponad 0,7 promila. Obaj sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących w czwartek około godziny 16:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Mieroszowie na ulicy Hożej policjanci miejscowego posterunku Policji. 57-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nie pojechał już jednośladem.

Natomiast półtorej godziny później  funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zauważyli mężczyznę jadącego niepewnie na hulajnodze ulicą Kolejową w Czarnym Borze. Postanowili więc sprawdzić  jego stan trzeźwości i okazało się, że 39-letni mieszkaniec Jabłowa również był pijany. Mężczyzna wydmuchał 0,74 promila alkoholu. Ostatecznie również otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił na własnych nogach.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony