Bieżące informacje

Wałbrzyski policjant na najwyższym stopniu podium w zawodach wyciskania sztangi leżąc, które odbyły się w województwie lubelskim

Data publikacji 26.03.2023

Z dwoma złotymi medalami indywidualnie wrócił asp. Łukasz Wółkiewicz z XIV Mistrzostw Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, które były jednocześnie klasyfikacją do wszystkich międzynarodowych zawodów federacji GPC i WUAP w 2023 roku. Wałbrzyski policjant był jednym z reprezentantów Komendy Głównej Policji. Startował w wyciskaniu sztangi leżąc w stylu klasycznym. Zajął z nią także pierwsze miejsce drużynowo wśród służb mundurowych. Impreza sportowa w miniony weekend zorganizowana została w Zalesiu w województwie lubelskim.

Asp. Łukasz Wółkiewicz ponownie miał okazję stanąć w szranki zawodów. Tym razem zorganizowane one zostały w dniach 18-19 marca w hali sportowej szkoły podstawowej w Zalesiu, i kolejny już raz przywiózł z mistrzostw medale – trzy złote. Najważniejszy w kategorii open do 75 kilogramów wywalczył podnosząc ostatecznie 162,5 kg. Pozostałe dwa złote krążki dotyczyły kategorii mundurowych indywidualnie oraz zespołowo z reprezentacją Komendy Głównej Policji. Osiągnięty w miniony weekend wynik jest lepszy o 2,5 kg - porównując start w poprzednim turnieju.

Wałbrzyski funkcjonariusz ten rodzaj sportu siłowego trenuje już od ponad 20 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski. Wielokrotnie stawał także na niższych stopniach podium.

Asp. Łukaszowi Wółkiewiczowi oczywiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.