Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki i wyeliminowali z rynku blisko 900 porcji handlowych

Data publikacji 25.03.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich narkotyków, jeden z nich odpowie za posiadanie znacznych ilości. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać łącznie blisko 900 porcji handlowych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą oni przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 40 lat w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. 40-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości.

Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne uzyskali informację, że jeleniogórzanie mogą posiadać w miejsc zamieszkania narkotyki. Wkrótce ją potwierdzili. W trakcie czynności w mieszkaniu 40-latka policjanci znaleźli narkotyki ukryte w toalecie, a u drugiego z zatrzymanych były za telewizorem. Zabezpieczone środki odurzające to marihuana, z której łącznie można było uzyskać blisko 900 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Starszemu z mężczyzn za posiadanie znacznych ilości grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a młodszemu do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony