Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 189 km/h drogą ekspresową S8 – został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 25.03.2023

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kontrolowali kierującego porsche, który jechała drogą S8, z prędkością o 69 km/h wyższą niż dozwolona w tym miejscu. 47-latek na ograniczeniu prędkości do 120 km/h jechał aż 189 km/h. Mężczyzna przyjął mandat w kwocie 2000 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Dolnośląscy policjanci każdego dnia zatrzymują kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Mundurowi z drogówki patrolując drogę ekspresową S8, dokonali pomiaru prędkości kierującego porsche. Mężczyzna na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h jechał 189 km/h.

Kierujący poczuwał się do winy i w żaden sposób nie tłumaczył swojego zachowania. Dlatego też spotkanie z policjantami zakończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 2000 złotych i dopisaniem 14 punktów karnych do indywidualnego konta 47-latka.
 
Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż nadmierna prędkość.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Opis filmu: obraz z videorejestratora na którym samochód porshe przekracza dozwoloną predkość

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.19 MB)

Pliki do pobrania

  • 203.22 KB
    Deskrypcja do filmu na którym samochód osobowy porshe przekracza dozwoloną prędkość
Powrót na górę strony