Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo chwilę wcześniej zażył amfetaminę i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 24.03.2023

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Oławy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pieszą ucieczkę kierowcy przerwali oławscy policjanci, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, prowadził samochód niedopuszczony do ruchu oraz znajdował się pod wpływem narkotyków. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę 22 marca br. kilkanaście minut przed północą uwagę funkcjonariuszy z oławskiej patrolówki zwróciło podejrzane zachowanie kierującego volvo, który na widok oznakowanego radiowozu najpierw znacząco zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać.

Takie zachowanie wzbudziło czujność mundurowych, dlatego postanowili poddać kierującego kontroli drogowej. Kierowca jednak zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył, a następnie wjechał w jedno z podwórek.
 
Widząc zbliżający się radiowóz kierujący oraz pasażer zaczęli uciekać pieszo wałem rzeki Oława, ale po pościgu, obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do oławskiej jednostki.

Okazało się, że 26-letni kierowca jest osobą znaną Policji. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Oławie, a kierowany przez niego samochód jest niedopuszczony do ruchu. Ponadto kilkanaście minut przed podróżą autem, kierujący zażył amfetaminę, co potwierdził przeprowadzony przez policjantów test narkotykowy.

Nie był to jednak koniec kłopotów zatrzymanego!

Funkcjonariusze ujawnili dwa komplety tablic rejestracyjnych pochodzących z innych pojazdów. Jeden zestaw umieszczony był na pojeździe zatrzymanych, a drugi znajdował się w jego wnętrzu. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Pasażer - 19-letni mieszkaniec Oławy po wykonaniu czynności został zwolniony do domu.

Następnego dnia czynności operacyjne oławskich kryminalnych pozwoliły na udowodnienie zatrzymanemu 26-latkowi kolejnego przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna jest sprawcą kradzieży sklepowej, dokonanej kilka tygodni temu na terenie jednego z oławskich marketów. Mieszkaniec Oławy będąc w supermarkecie, ukradł plastikowy wózek sklepowy wraz z kilkunastoma opakowaniami kapsułek do prania. Swoim zachowaniem spowodował straty w kwocie blisko 850 złotych na szkodę sklepu.

Teraz o losie 26-latka zadecyduje sąd, a za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

 

Powrót na górę strony