Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt – to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 39-latka z powiatu strzelińskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką

Data publikacji 27.03.2023

Mieszkańcowi powiatu strzelińskiemu przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją partnerką. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

W miniony czwartek, 23 marca br., policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gminy Wiązów. W toku wykonywanych czynności ustalono, że nietrzeźwy 39-latek wszczął awanturę w miejscu zamieszkania w trakcie, której stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki. Jak ustalono w wyniku zdarzenia pokrzywdzona kobieta doznała obrażeń ciała w postaci zasinień oraz zadrapań naskórka. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Następnego dnia sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony