Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa złota na Mistrzostwach Polski dla policjanta z Kamiennej Góry i zwycięstwo drużynowe reprezentacji Policji

Data publikacji 28.03.2023

W dniach 18 – 19 marca 2023 roku w Zalesiu rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Polski Federacji GPC w konkurencjach Trójbój Siłowy oraz boje pojedyncze: przysiad, wyciskanie sztangi i martwy ciąg. W zawodach wzięło udział 220 zawodników zarówno z Polski jak i zza granicy, w tym 10 reprezentantów Policji. Aspirant sztabowy Roch Szumarowski-Plewa wywalczył na tych zawodach dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Reprezentanci Policji po raz kolejny spisali się doskonale zdobywając drużynowo pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych.

Sporty siłowe to pasja, którą asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze od wielu lat rozwija. W tym roku swoje starty rozpoczął od XIV Mistrzostw Polski Federacji GPC, które odbywały się 18-19 marca 2023 roku w Zalesiu. W zawodach wzięło udział 220 zawodników zarówno z Polski jak i zza granicy, w tym 10 reprezentantów Policji.

Aspirant sztabowy Roch Szumarowski-Plewa wywalczył na tych zawodach:

  • 1 miejsce- Mężczyźni M3 (kategoria wiekowa 50-54 lata) Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kategoria wagowa do 82,5 kg z wynikiem 127,5 kg,
  • 1 miejsce- Mężczyźni M3 (kategoria wiekowa 50-54 lata) Wyciskanie Sztangi Leżąc EQUIP kategoria wagowa do 82,5 kg z wynikiem 130 kg,
  • 5 miejsce- Mężczyźni Kategoria Mundurowa Open Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kat wagowa do 82,5 kg z wynikiem 127,5 kg.

Nie były to pierwsze sukcesy asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy:

Reprezentanci Policji po raz kolejny spisali się doskonale zdobywając drużynowo pierwsze miejsce w kategorii Służb Mundurowych. Rywalizowali ze Strażą Pożarną oraz Wojskiem Polskim. Tych dziesięciu policyjnych sportowców przyjechało do Zalesia z różnych jednostek terenowych. Z Dolnego Śląska, oprócz kamiennogórskiego policjanta, bój stoczyli:

  • mł. asp. Tomasz Basa (KMP Wałbrzych)- 2 miejsce- Mężczyźni Open Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kat wagowa do 110 kg z wynikiem 205 kg; 2 miejsce Mężczyźni Kategoria Mundurowa Open Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kategoria wagowa do 110 kg z wynikiem 205 kg.
  • asp. Łukasz Wółkiewicz- 1 miejsce- Mężczyźni Open Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kat wagowa do 75 kg z wynikiem 162,5 kg; 1 miejsce Mężczyźni Kategoria Mundurowa Open Wyciskanie Sztangi Leżąc RAW kategoria wagowa do 82,5 kg z wynikiem 162,5 kg.

Serdecznie gratulujemy!

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Opis filmu: Logo Komendy Powiatowej Policji na czarnym tle. Roch Szumarowski-Plewa leży na ławce, podczas gdy jest asekurowany przez dwóch mężczyzn, po obu jego stronach. Podnosi sztangę z obciążeniem.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.7 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony