Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzi, ale nie są również obojętni, wobec zwierząt potrzebujących pomocy

Data publikacji 28.03.2023

Do nietypowej interwencji funkcjonariuszy doszło w lesie na terenie przełęczy Jugowskiej. Jak się okazało, pomocy funkcjonariuszy potrzebowała pies, który został porzucony przez właściciela. Czworonóg zamieszkał w rurze przepustowej pod mostem . Ciężko było mu przetrwać nocne niskie temperatury. Mundurowi zabrali suczkę z tego miejsca i przekazali weterynarzowi. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

W ubiegły piątek funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowej Rudzie pospieszyli na ratunek zwierzakowi, który został porzucony na trenie przełęczy Jugowskiej.

Do przykrego zdarzenia doszło w ubiegły piątek w godzinach popołudniowych. Policjanci z Nowej Rudy otrzymali zgłoszenie o przebywającym w rurze przepustowej pod mostem psie. W związku z tym sygnałem policjanci niezwłocznie pojechali we wskazany przez mieszkańców rejon.

Na miejsce przyjechał przewodnik psa służbowego, który już niejednokrotnie udzielał wsparcia zwierzętom wymagającym pomocy. Aspirant sztabowy Marek Bidziński i  posterunkowy Piotr Dołhan wezwali na miejsce Straż Pożarną i wspólnie wyciągnęli czworonoga.

Okazało się, że jest to czarna suczka, która była bardzo wystraszona i zmarznięta. Następnie przewodnik, który ma niemałe doświadczenie niosąc również pomoc zwierzakom, wziął suczkę na ręce, okrył kocem i zawiózł do weterynarza.

Tam pokrzywdzona przez los suczka czaka na nowy dom, w którym, będzie mogła znaleźć odpowiedzialnych opiekunów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony