Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyło go sumienie i sam zgłosił się za Policję opowiadając o popełnionym wykroczeniu

Data publikacji 28.03.2023

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę 25 marca br. na terenie Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach. Za namową bliskich 28-latek zgłosił się na Policję przyznając się do kradzieży alkoholu i wyjaśniając okoliczności zdarzenia. Mężczyzna zapłacił za skradziony alkohol, nie uniknął jednak odpowiedzialności za swoje zachowanie i został ukaranym mandatem.

Około godz. 17:30 do dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zgłosił się 28-letni mieszkaniec powiatu oławskiego przyznając się, że niespełna dwie godziny wcześniej, będąc w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta, ukradł litrowy alkohol o wartości blisko 100 zł.

Całe zdarzenie zaskoczyło policjantów, którzy pojechali do wskazanego sklepu i na nagraniu z monitoringu potwierdzili informacje otrzymane od samego sprawcy kradzieży.

Jak się okazało 28- latek skradziony alkohol ukrył w pobliskich zaroślach, gdy po dłuższej chwili po niego wrócił, butelki już tam nie było.

Zaskoczony i zdziwiony całą sytuacją opowiedział wszystko partnerce, która wpłynęła na dalsze decyzje mężczyzny i skłonił go do przyznania się do kradzieży.

Mężczyzna zapłacił za skradziony alkohol, jednakże nie uniknął dalszej odpowiedzialności, gdyż za swoje nieodpowiednie zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że aktualnie zgodnie z art. 119 Kodeksu wykroczeń, kto kradnie lub przywłaszcza cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 , podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony