Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz pojazdu zatrzymany przez legnickich policjantów

Data publikacji 29.03.2023

Wnikliwa i skrupulatna praca policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 41-letniego mężczyzny, podejrzanego o podpalenie pojazdu na terenie Legnicy. Mieszkaniec Wrocławia działał wspólnie i w porozumieniu ze swoim bratem. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzut. Za czyn, o który są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na jednej z legnickich ulic pod koniec zeszłego miesiąca spłonął samochód marki Iveco. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia oględziny, a także zabezpieczone ślady wskazały, że przyczyną pożaru pojazdu było podpalenie. Straty, jakie poniosła osoba pokrzywdzona, oszacowano na kwotę 95 tysięcy złotych. Policjanci skrupulatnie wykonali wszelkie czynności, aby jak najszybciej wytypować i zatrzymać sprawcę.

W wyniku zaplanowanych czynności funkcjonariusze skierowali się do Wrocławia, gdzie zapukali do domu podejrzanego. 41-latek został zatrzymany i doprowadzony do legnickiej komendy, a podczas przesłuchania przyznał się do podpalenia samochodu. W toku czynności okazało się, że mężczyzna działał wspólnie i w porozumieniu ze swoimi bratem. Mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć przyczyn takiego zachowania.

Teraz za popełnione przestępstwo sprawcom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony