Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świebodzicki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

Data publikacji 29.03.2023

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Świebodzicach, który kolejny już raz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Mundurowy robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Podjęty za nim pościg doprowadził do jego ujęcia i odzyskania utraconego mienia.

W poniedziałkowy wieczór policjant Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu świebodzickiego komisariatu, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym z miejscowych sklepów. W pewnym momencie zauważył, jak jeden z klientów, po tym jak po brzegi wypchał swój plecak kapsułkami do prania, opuszcza sklep z nieopłaconym towarem.

Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania, ruszył za mężczyzną, któremu okazał legitymację służbową oraz poinformował, że jest policjantem. Sprawca kradzieży nie chciał współpracować i podjął ucieczkę. Mundurowy nie odpuścił i podjął pościg, który zakończył się po przebiegnięciu kilku ulic. Mężczyzna został ujęty, a następnie przekazany przybyłemu patrolowi miejscowych policjantów.

27-letni sprawca kradzieży ukarany został mandatem karnym w związku popełnionymi wykroczeniami, towar powrócił do dalszej sprzedaży.

Przykład świebodzickiego policjanta doskonale pokazuje, że słowa roty policyjnego ślubowania towarzyszą każdemu mundurowemu nie tylko podczas pełnionej służby, ale także poza nią. Funkcjonariuszowi zaś gratulujemy wzorowej i godnej naśladowania postawy.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony