Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy i bez uprawnień jechał służbowym samochodem… na dyskotekę. Został zatrzymany przez patrol z Kłodzka

Data publikacji 29.03.2023

46-latek wraz z kolegą najpierw wspólnie biesiadowali, później próbowali przedostać się do sąsiedniej miejscowości na dyskotekę wykorzystując do tego służbowego busa. Nie dojechali jednak do celu ze względu na nietrzeźwość kierującego, który swoim stylem jazdy spowodował wywrócenie samochodu. Dodatkowo tuż po zdarzeniu przypomniał sobie, że nie ma prawa jazdy, dlatego próbował przekonać policjantów, że autem kierował jego pasażer. Finalnie obaj trafili do policyjnego aresztu, a 46-latek za popełnione czyny odpowie karnie. Grozi mu pozbawienie wolności nawet do 5 lat oraz wysoka grzywna.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi, który bez wiedzy i zgody swojego pracodawcy wsiadł z kolegą do zaparkowanego służbowego busa i zamierzał pojechać nim na dyskotekę.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyźni najpierw razem spożywali alkohol, a następnie chcieli potańczyć, dlatego jeden z mężczyzn zdecydował, że skorzysta z auta należącego do firmy, w której pracował. Nie przeszkadzał mu w tym stan nietrzeźwości.

46-latek kierując pojazdem w pewnym momencie nie dostosował jednak prędkości do warunków na drodze i doprowadził do wywrócenia busa. Na szczęście nikomu nic się nie stało i obaj mężczyźni samodzielnie opuścili pojazd. W tym czasie świadek zdarzenia poinformował policjantów o kolizji. Kierujący, widząc, że na miejsce przyjechał patrol Policji, szybko wyjaśnił, że autem kierował jego 28-letni pasażer. Jak się okazało powodem takiego zachowania był brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości 46-latka wykazało, że w organizmie ma 1,2 promila alkoholu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Kiedy policjanci następnego dnia mieli możliwość porozmawiania z mężczyznami ustalili, że kierującym sprawcą kolizji busa był 46-latek, któremu wcześniej zatrzymano prawo jazdy za podobne przestępstwo.

W świetle obowiązujących przepisów podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony