Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości zatrzymane przez zgorzeleckich kryminalnych

Data publikacji 30.03.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy ukierunkowanej na zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali dwie osoby. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych 45-latek ma do odbycia prawie 3 lata więzienia, a jego 43-letnia żona ponad 2.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili miejsce, gdzie może przebywać osoba poszukiwana. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w jednym z hoteli na terenie miasta zatrzymali 45-latka i jego 43-letnią żonę. Oboje to mieszkańcy powiatu lubartowskiego.

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że mężczyzna ma do odbycia prawie 3 lata więzienia. Natomiast za jego partnerką wydany został list gończy i w więzieniu spędzi ponad 2 lata. Oboje mają na swoim koncie liczne kradzieże mienia.

Przy okazji przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wizerunku wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

Osobom przekazującym informacje na temat osób poszukiwanych gwarantujemy pełną anonimowość.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony