Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynosili z piwnicy swój łup. Byli tak zajęci, że nawet nie zauważyli policjantów

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy, podczas wspólnego patrolu z kryminalnymi, przez okno piwniczne zauważyli dwóch włamywaczy. Przestępczy duet został zatrzymany wraz z narzędziami, które posłużyły do włamania się do piwnicy. 33 i 37-latek zdążyli wynieść metalowy stelaż do łóżka i stolik podróżny. Łączne straty jakie poniósł właściciel piwnicy to 500 złotych. Dzięki policjantom przedmioty wróciły na miejsce, a przestępcy trafili do policyjnej celi. Amatorzy cudzego mienia odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału prewencji patrolowali ulice miasta wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi lubińskiej komendy. W pewnym momencie zwrócili uwagę na palące się światło w pomieszczeniu piwnicznym. Ze względu na dochodzącą 4:00 godzinę nad ranem wydało im się to podejrzane.

Funkcjonariusze sprawdzając przez okno co się dzieje, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy z jednej z piwnic wynosili przedmioty. Podejrzani byli tak zaaferowani kradzieżą, ze nawet nie zauważyli mundurowych. Policjanci zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 33 i 37 lat.

Stróże prawa ujawnili przy włamywaczach dużą ilość narzędzi, między innymi toporek, klucz francuski, obcinak do kabli, przecinaki i inne mogące służyć do włamań. Dodatkowo policjanci odzyskali przedmioty, które podejrzani wynieśli już z piwnicy. Był to stolik podróżny i rama łóżka.

Straty właściciel piwnicy wycenił na kwotę 500 złotych.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi i usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać za kradzież z włamaniem, za co  w polskim prawie przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

  • Na zdjęciu łom, śrubokręty i skradzione przedmioty.
  • Na zdjęciu skradzione narzędzia.
  • Obraz składa się z dwóch osobnych zdjęć, na których policjanci prowadzą pojedynczo zatrzymanych mężczyzn.
Powrót na górę strony