Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, posiadał zakaz kierowania pojazdami i miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 30.03.2023

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał zakaz kierowania pojazdami oraz posiadał narkotyki. Został on zatrzymany przez żmigrodzkich policjantów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W środę, 29 marca br., tuż przed godziną 1 w nocy, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żmigrodzie zauważyli pojazd marki Audi. Kierujący tym autem nie zastosował się do znaku B-20 tj. STOP. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej używając w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Siedzący za kierownicą mężczyzną zignorował podany sygnał nakazujący zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać ulicami miasta, nie zważając na przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli za nim w pościg utrzymując stały kontakt wzrokowy z pojazdem. Po kilkuminutowym ucieczce został zatrzymany na jednej z ulic.

Po chwili powód ucieczki był jasny. W trakcie czynności okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy oraz posiada przy sobie narkotyki.

Mieszkaniec powiatu trzebnickiego usłyszał trzy zarzuty przestępstwa, tj. niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem na zakazie sądowym oraz posiadania narkotyków. Za te czyny grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Od początku 2017 roku obowiązują przepisy, które zakładają, że osoba, która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony