Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszedł do szkoły i ukradł laptopa. Szybko został namierzony przez policjantów

Data publikacji 30.03.2023

24-latek trafił w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju i odpowie przed sądem za kradzież laptopa wartości 1600 złotych. Mężczyzna Długo się nie pocieszył skradzionym mieniem, ponieważ został zatrzymany, a podczas wykonywanych czynności wskazał policjantom, gdzie ukrył swój łup. Grozić mu może kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Nie wszyscy przychodzą do szkoły po to aby się uczyć. Tak było w przypadku 24-letniego mężczyzny, który  wszedł do jednej ze szkół podstawowych w powiecie kłodzkim, nie po to aby zdobyć wiedzę, ale w celu kradzieży komputera należący do placówki oświatowej. 24-latek wykorzystał moment gdy nikogo nie było w sali lekcyjnej i zabrał leżący na stole komputer, po czym wyszedł szybko ze szkoły.

Dyrektor szkoły po ujawnieniu braku sprzętu złożył zawiadomienie o kradzieży. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju. Ich intensywna praca operacyjna i doskonałe rozpoznanie środowiska przyniosło oczekiwany efekt. Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży,  którym okazał się dobrze im znany 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Mężczyzna przyznał się mundurowym do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie ukrył sprzęt. Komputer został odzyskany i wrócił do szkoły, gdzie jest nadal wykorzystywany do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Okazało się, że podejrzany był już karany za podobne przestępstwa. Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz odpowie przed sądem za swój występek, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony