Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W piątkę zaplanowali kradzież sklepową. Kierowca uciekając celowo potrącił pracownika ochrony

W minioną środę w godzinach wieczornych na terenie Wałbrzycha doszło do kradzieży sklepowej. Po godzinie 19:00 kilka osób wyniosło z placówki handlowej na Podzamczu sprzęt gospodarstwa domowego oraz podręczne narzędzia nie płacąc towar. Dodatkowo jeden ze sprawców, który kierował samochodem osobowym, uciekając przed pracownikiem ochrony potrącił interweniującego mężczyznę. Cała piątka młodych wałbrzyszan jeszcze tego samego wieczora wpadła w ręce miejscowych policjantów. Okazało się, że skradzione mienie podejrzani zdążyli już oddać do lombardu.

Wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o pięciu sprawcach, którzy ze sklepu ukradli dwa czajniki elektryczne, klucz dynamometryczny oraz klucz udarowy o łącznej wartości blisko 600 złotych. Podczas ucieczki jeden z rabusiów kierując pojazdem potrącił interweniującego pracownika ochrony obiektu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu przy wsparciu policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy dokonali wstępnych ustaleń i szybko wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa. Cała piątka wałbrzyszan wpadła jeszcze tego samego wieczora w różnych częściach miasta w ręce mundurowych. Zatrzymani to dwie młode kobiety oraz trzech młodych mężczyzn - wszyscy w wieku od 19 do 22 lat.

Dalsze czynności przeprowadzone w sprawie doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia, które jeden z podejrzanych- 19-latek - zastawił w jednym z lombardów. Inny z podejrzanych- kierujący samochodem 22-latek był dodatkowo poszukiwany celem osadzenia go na kilka dni w areszcie śledczym za nieopłacenie grzywny w związku z wcześniejszą inną kradzież sklepową.

Czterem podejrzanym za dokonanie kradzieży sklepowej grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek odpowie natomiast za kradzież rozbójniczą, gdyż miał świadomość, że potrącił pracownika ochrony narażając go w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Młody wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu rozbita szyba samochodu.
  • Na zdjęciu dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę skutego w kajdanki.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony