Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa uprawa konopi w Złotoryi

Data publikacji 31.03.2023

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 46-latka, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 nielegalnych krzewów oraz sprzęt, którego mieszkaniec Złotoryi używał do uprawy. O dalszym losie mężczyzny będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna złotoryjskich kryminalnych doprowadziła ich do mieszkania na jednym z miejscowych osiedli mieszkaniowych. To tam funkcjonariusze ujawnili uprawę konopi indyjskich. Podczas dokładnego sprawdzenia lokalu funkcjonariusze w jednym z pokoi ujawnili namiot ze specjalistycznym osprzętem przystosowanym do uprawy konopi indyjskich. Wewnątrz namiotu znajdowało się 5 doniczek z nielegalnymi krzewami w różnych fazach wzrostu. Z kolei w innym pomieszczeniu policjanci znaleźli kolejny krzew, który był już ścięty i poddawany obróbce termicznej.

Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki. Rośliny wraz z całym osprzętem zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 46-latek odpowiedzialny za tą nielegalną uprawę został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Opis filmu: Na filmie plantacja marihuany.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony