Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki natychmiastowej i prawidłowej akcji policjantów ze Zgorzelca nie doszło do tragedii na torach

Data publikacji 31.03.2023

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło nastolatki idącej torami z zamiarem odebrania sobie życia. Informacja ta trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Każda minuta była niezmiernie istotna, więc do działania natychmiast przystąpili policjanci i prawdopodobnie ich prawidłowa reakcja zapobiegła tragedii. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, a młoda dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

Około godziny 16.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o młodej dziewczynie idącej torami od strony Zgorzelca, która minęła przejście w Jędrzychowicach. Zgłoszenie trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Z uwagi na fakt, że każda minuta mogła odgrywać olbrzymią rolę w tej sytuacji, we wskazany rejon natychmiast pojechał policyjny patrol ze zgorzeleckiej jednostki. Funkcjonariusze jednak nikogo nie zauważyli, postanowili więc sprawdzić dokładnie dalszą część torowiska i po chwili zauważyli z wiaduktu, idącą torami postać. Ponieważ znajdowała się w odległości około kilometra, jeden z policjantów pobiegł torami za nią, a drugi pojechał na kolejny przepust kolejowy. Gdy szedł pospiesznie w kierunku dziewczyny, w pewnym momencie usłyszał sygnał ostrzegawczy pociągu.

Zaczął machać rękami i dawać maszyniście sygnały wskazujące na potrzebę zatrzymania składu.

Sytuacja była dynamiczna, nastolatka nie reagowała na wołanie i polecenia policjanta, a gdy usłyszała dźwięk lokomotywy, zatrzymała się i skuliła.

Na szczęście pociąg zatrzymał się kilka metrów od młodej kobiety i w tym momencie funkcjonariusze dobiegli do niej, zabierając ją na najbliższą stację.

Tam już przyjechał Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ją i przekazał pod opiekę lekarzy specjalistów do szpitala. Tym razem wszystko skończyło się dobrze.

Pamiętaj, jeżeli zauważysz, że ktoś z Twojego otoczenia jest smutny, przygnębiony, zachowuje się inaczej niż dotychczas lub uważasz, iż jego życie i zdrowie może być zagrożone, zadzwoń niezwłocznie pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której się znajduje.

Jeżeli jesteś w kryzysie emocjonalnym, nie bój się korzystać z pomocy specjalistów i zadzwoń np. pod numer 116 123, który jest bezpłatnym telefonem zaufania dla osób dorosłych, czy też numer 116 111 dla dzieci i młodzieży.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu 

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Opis filmu: Film na którym widać jak policjant podbiega do dziewczyny siedzącej na torach. Przed nią zatrzymuje się pociąg.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.17 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony