Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek znęcał się nad babcią

Data publikacji 03.04.2023

Jaworscy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją babcią oraz kierowanie wobec niej gróźb pozbawienia życia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do staruszki, kontaktowania się z nią oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O agresywnym zachowaniu 27-latka powiadomiła policjantów sama pokrzywdzona. Kobieta przyszła do jaworskiej komendy i poinformowała, że jej wnuk po raz kolejny wszczął awanturę w domu, znajduje się pod wpływem alkoholu i jest bardzo agresywny.

Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że od grudnia ubiegłego roku jej wnuk znęca się nad nią fizycznie i psychicznie, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których bije i popycha pokrzywdzoną, wyzywa słowami wulgarnymi, a także grozi jej pobawieniem życia, jak również zakłóca jej spokój i spoczynek nocny oraz niszczy wyposażenie ich wspólnego mieszkania.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali zdemolowane mieszkanie 66-latki, a w nim nietrzeźwego i bardzo pobudzonego sprawcę. 27-letni awanturnik został zatrzymany i przewieziony do jaworskiej komendy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad osobą najbliższą, przesłuchali świadków, jak i samą pokrzywdzoną.

Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanego o znęcanie się środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, zakazu kontaktowania się z nią oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą, zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony