Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

76-letnia kobieta, która miała problemy z pamięcią, błąkała się w nocy po mieście. Pomogli jej jeleniogórscy dzielnicowi

Data publikacji 03.04.2023

Policjanci z Jeleniej Góry pełniąc służbę w nocy, zainteresowali się starszą kobietą, która ubrana nieadekwatnie do warunków pogodowych szła jedną z ulic miasta. Okazało się, że próbowała dotrzeć do domu, nie wiedziała jednak gdzie mieszka i nie miała przy sobie żadnego dokumentu. Policjanci ustalili jej tożsamość i odwieźli do miejsca zamieszkania.

2 kwietnia 2023 roku, około godziny 1.00 w nocy dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze jadąc ulicą Podchorążych, zwrócili uwagę na idącą chodnikiem starszą kobietę. Sprawiała ona wrażenie zagubionej. Była również niewłaściwie, jak na tę porę roku ubrana, miała odkryte nogi, pomimo tego, że w nocy temperatura spadła poniżej 0. Funkcjonariusze natychmiast do niej podjechali. Okazało się, że kobieta najprawdopodobniej od kliku godzin błąkała się po mieście i była bardzo zziębnięta. Jak powiedziała policjantom, chciała wrócić do domu, jednak nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka, a także nie posiadała żadnego dokumentu.

Dzielnicowi na miejscu wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili jej doraźnej pomocy i nie stwierdzili wskazań do hospitalizacji. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kobiety, jak również jej miejsce zamieszkania. Policjanci odwieźli kobietę całą i zdrową do miejsca zamieszkania.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony