Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny hattrick w wykonaniu górowskich mundurowych

Data publikacji 03.04.2023

Nietypowy przykład „efektu motyla” zaobserwowali górowscy policjanci, którzy zatrzymali poszukiwanego 38-latka. To zdarzenie, w wyniku wyjątkowego zbiegu okoliczności, było przyczynkiem do zatrzymania kolejnego poszukiwanego mężczyzny, a następnie jego matki, która również ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz dwie pierwsze osoby najbliższe miesiące spędzą w zakładach karnych, trzecia zaś miała więcej szczęścia, gdyż mogła uwolnić się od kary.

31 marca bieżącego roku policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Górze zatrzymali poszukiwanego celem doprowadzenia do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności 38-letniego mieszkańca Góry. Po przewiezieniu go do miejscowej jednostki, mężczyzna poprosił, żeby funkcjonariusze skontaktowali się z jego znajomym, aby ten przyniósł mu rzeczy osobiste.

Kolega wcześniej zatrzymanego 38-latka, z jego rzeczami pojawił się w górowskiej komendzie już po godzinie. Mundurowi sprawdzili dane 21-latka w policyjnych systemach informacyjnych i okazało się, że również ten mężczyzna jest poszukiwany w celu doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

21-latek nie krył zdziwienia zaistniałą sytuacją, gdyż nie był w ogóle na nią przygotowany. Nie zabrał ze sobą rzeczy osobistych, wobec czego do Komendy w Górze, po wcześniejszym kontakcie ze strony mundurowych, przyszła z tymi przedmiotami jego matka. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że także i ona widnieje w policyjnych bazach danych jako osoba poszukiwana.

Zatrzymana kobieta miała jednak możliwość uwolnienia się od odbycia kary poprzez zapłatę należnej kary grzywny, z czego skorzystała. Jej syn oraz 38-latek nie mieli jednak takiej możliwości, wobec czego najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony