Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wjechał samochodem w budynek

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości. Jeden z mężczyzn miał blisko półtora promila tej substancji w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i uderzył samochodem w budynek. Po raz kolejny przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę. Po alkoholu nie wsiadaj za kierownicę!

W piątek po godzinie 17:30 w ręce dzielnicowych Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przy ul. 1 Maja w tej miejscowości „wpadł” 31-latek. Jechał on samochodem osobowym, mając w organizmie 1,36 promila alkoholu i nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo uderzył samochodem w budynek. Teraz za popełnione przestępstwo czeka go długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Natomiast w sobotę po godzinie 20:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 29-latka, który jechał ulicą Niepodległości samochodem osobowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u wałbrzyszanina 0,78 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze również zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

 

  • Na zdjęciu zniszczona elewacja budynku po uderzeniu w nią samochodem.
  • Na zdjęciu zniszczony przód zderzaka srebrnego samochodu osobowego.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci w porze wieczornej kontrolują kierowcę samochodu osobowego.
Powrót na górę strony