Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33-latek ukrywał się w wersalce przed policjantami

Data publikacji 04.04.2023

Głogowscy kryminalni zatrzymali w związku z wielokrotnymi włamaniami 33- latka, który za kryjówkę wybrał sobie wnętrze wersalki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna poszukiwany był celem doprowadzenia do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz w zakładzie karnym będzie oczekiwał na decyzje sądu w sprawie jego ostatnich występków, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, realizując czynności w związku z kradzieżami z włamaniem dokonanymi pod koniec marca tego roku, wytypowali mężczyznę podejrzanego o te czyny. Jak ustalono sprawca włamał się do pomieszczeń piwnicznych, z których zabrał między innymi dwa rowery, radioodbiornik samochodowy, elementy rowerowe, komplet kluczy oraz odkurzacz piorący. Dodatkowo dokonał także przywłaszczenia dowodu osobistego na szkodę mieszkańca powiatu głogowskiego.

Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili miejsce przebywania sprawcy, a następnie zatrzymali go. 33-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego chcąc ukryć się przed stróżami prawa, schował się we wnętrzu wersalki.  Stamtąd nie miał już szans ucieczki.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze dodatkowo odzyskali utracone mienie i zwrócili je właścicielom.

Teraz zatrzymany 33-latek najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, gdzie będzie oczekiwał na decyzje sądu w jego sprawie. Za ostatnio popełnione występki może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Głogowie
mł. asp. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony