Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, a także włamał się do piwnicy oraz posiadał narkotyki

Data publikacji 04.04.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 48-latka, który podejrzany jest o kradzieże, włamanie oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna włamał się i okradł piwnicę, skąd jego łupem padło mienie o wartości 600 zł, a także nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, czym działał na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, kradzież z włamaniem oraz o posiadanie narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin w marcu br. włamał się i okradł piwnicę swojej sąsiadki. Jego łupem padło mienie o wartości 600 . Był to komplet opon, rower i stolik do maszyny do szycia. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione opony, które mężczyzna posiadał w mieszkaniu. Okazało się, że miał również metamfetaminę.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna omijając urządzenie pomiarowe nielegalnie podłączył się do instalacji i kradł energię, czym działał na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Natomiast jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż za każdym razem czyn taki jest przestępstwem.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony