Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa konopi w namiocie i blisko kilogram gotowych narkotyków

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bielawie ujawnili 4 krzewy konopi, z której można było uzyskać blisko 460 porcji narkotyku. Plantacja znajdowała się w specjalnym namiocie. Policjanci przejęli też susz oraz masło przetworzone z suszu. Wobec amatora marihuany sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Bielawscy kryminalni ustalili dane osoby zajmującej się uprawą konopi innej niż włóknista, a także miejsce plantacji. Policjanci skierowali się we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, jednocześnie ujawniając nielegalne rośliny. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 krzewy, z których można uzyskać blisko 460 porcji handlowych narkotyku.

Uprawa znajdowała się w specjalnie do tego przygotowanym namiocie. Prowadząc na miejscu czynności policjanci ujawnili dodatkowo blisko 890 gramów marihuany i niemal 30 gramów masła wytworzonego z suszu konopi innych niż włókniste. 

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego Sąd zastosował areszt na 3 miesiące.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

 

  • Na zdjęciu suszona marihuana w woreczku.
  • Na zdjęciu krzewy marihuany w doniczkach.
  • Na zdjęciu doniczki z krzewami marihuany.

Opis filmu: Na filmie plantacja marihuany w namiocie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.04 MB)

Powrót na górę strony