Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszedł na przepustkę z zakładu karnego i nadal kradł – zniszczył przy tym infrastrukturę kolejową

Data publikacji 06.04.2023

Oleśniccy policjanci ustalili sprawcę dwóch kradzieży infrastruktury kolejowej oraz kradzieży z włamaniem do jednej z hurtowni mieszczącej się na terenie powiatu oleśnickiego. Mężczyzna popełnił czyny przestępcze w trakcie przebywania na przepustce z zakładu karnego. Tym razem 32-latek może usłyszeć przedłużenie kary nawet o kolejnych 10 lat.

Policjanci Wydziału kryminalnego na co dzień realizują czynności dążące do ustalenia sprawców przestępstw. Tak było również w trakcie realizacji tej sprawy. W ostatnim czasie na terenie powiatu oleśnickiego dokonano dwóch kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Sprawą zajęli się oleśniccy kryminalni, którzy wdrożyli odpowiednie działania i ustalili osobę, która mogła dopuścić się tych przestępstw.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą kradzieży z włamaniem oraz kradzieży kabla kolejowego o łącznej długości 58 metrów, jest 32-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Mężczyzna dopuścił się popełnienia przestępstwa w chwili, gdy przebywał na przepustce w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Policjanci podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili przedmioty, które mogły posłużyć do kradzieży kabli oraz odzyskali część skradzionego mienia.

Mieszkaniec powiatu oleśnickiego usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz kradzieży części infrastruktury kolejowej już w Zakładzie Karnym. Teraz za popełnione czyny 32-latkowi może zostać doliczone kolejne kilka lat więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony